تلقیح ملکه

این تکنیک هر روز بیشتر از روز قبل اهمیت و برتری خود رانسبت به بقیهٔ روش ها نشان می دهد. تلقیح مصنوعی ملکه سالهاست که در نقاط مختلف دنیا مورد بررسی و تحقیق واقع شده و به هیچ وجه روشی بهتر از آن به منظور کنترل باروری ملکهٔ زنبور عسل پیشنهاد نشده است.و اصلاح نژاد ملکهٔ زنبور عسل ،آن هم در زمانی کوتاه بجز ازطریق تلقیح مصنوعی محال میباشد و نتیجهٔ مطلوبی در بر نخواهد داشت.

ما با استفاده از این تکنیک میتوانیم علاوه بر فعالیت در زمینهٔ اصلاح نژاد ملکهٔ زنبورعسل درزمینهٔ تلاقی ژنتیکی هم فعالیت وسیعی داشته باشیم . که با توجه به کار و تحقیقی ۷۰ تا ۸۰ ساله از سوی محققین و پرورش دهندگان زنبور عسل در این زمینه ، امتیازات برجستهٔ آن بر همگان آشکار می باشد.

نکات مهم

ملکه ها در سن ۶ تا ۸ روزگی (بعد از تولد) بهترین شرایط تلقیح پذیری را دارند. تلقیح کردن قبل ازآن به دلیل بالغ نبودن منجر به تلفات خواهد شد . و بعد از ۱۲ روزگی هم در سیستم دریافت و ذخیرهٔ اسپرم آنها اختلال بوجود می آید و اسپرم کافی دریافت نخواهند کرد. برنامه ریزی دقیق به منظور داشتن ملکهٔ بالغ وهم زمان منبع اسپرم مناسب در امر تلقیح مصنوعی از اهمیت بالایی برخوردار است.

سوالی دارید؟ از ما بپرسید

از طریق لینک زیر میتوانید سوالات خود را با ما در میان گذاشته و از تجربیات و مشاوره کارشناسان شرکت تعاونی تلقیح ملکه طلایی ایرانیان بهرمند شوید.